Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły w roku szkolnym 2020/2021
 
Zakończenie roku
Konferencja
Konferencja
Autyzm
Przyjaciele Kubusia
21 marca
Święto lasu
DBI
bal
dzień Dziadków
pierniki
andrzejki
dzień misia
święto dyni
dzień nauczyciela
mycie rąk
tabliczka
sprzątanie
przedszkolaki
1 września
  

X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

2 października odbył się X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day). Jest to bezpłatna akcja edukacyjna.

Tabliczkę mnożenia powinien znać każdy, ponieważ przydaje się ona w życiu codziennym. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) to dzień symboliczny. Ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W naszej szkole organizowany jest już nie po raz pierwszy – zawsze spotyka się z ogromnym zainteresowaniem. Warto zauważyć, że do akcji włączyło się kilka tysięcy szkół z różnych krajów świata.

Edukacja matematyczna jest bardziej efektywna, gdy jest połączona z zabawą. Chcemy więc propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Trzeba pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

W tym roku obchodzony nieco skromniej, zgodnie z przepisami sanitarnymi, ale równie ciekawie. Każdy uczeń mógł przystąpić do egzaminu i w obecności koleżanek oraz kolegów uzyskać tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Choć akcja była kierowana do wszystkich uczniów, to najlepiej bawili się najmłodsi. Klasy trzecie należy pochwalić za wolę walki, zaciętość i wytrwałość. Niektórzy zdawali do skutku, a inni podchodzili do egzaminu, by kolejny raz usłyszeć, że świetnie znają tabliczkę mnożenia.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy zdali pomyślnie egzamin z tabliczki i tym samym uzyskali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia podczas X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia
Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 12-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu