Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły w roku szkolnym 2020/2021
 
Zakończenie roku
Konferencja
Konferencja
Autyzm
Przyjaciele Kubusia
21 marca
Święto lasu
DBI
bal
dzień Dziadków
pierniki
andrzejki
dzień misia
święto dyni
dzień nauczyciela
mycie rąk
tabliczka
sprzątanie
przedszkolaki
1 września
  

Święto Lasu

Dzień Lasu to doskonała okazja do opuszczenia sal lekcyjnych i zorganizowania ciekawych zajęć o tematyce leśnej w terenie. Można wtedy zdobyć wiedzę, wpłynąć na rozwój poznawczy dziecka, a także wywołać radość i odprężenie.

Uczniowie młodszych klas często wyjeżdżali na wycieczki leśne, a opowieści o mieszkańcach lasu przekazywane przez leśniczego słuchane były z ogromnym zaciekawieniem. Niestety, obecna sytuacja pandemiczna nie pozwala na organizowanie wycieczek. Nie stanowi to jednak przeszkody, by zdobyć więcej informacji na temat tajemnic skrywanych w lesie.

Z okazji Dnia Lasu uczniowie klasy 3b poznali las jako miejsce występowania różnorodnych gatunków fauny i flory. Wiedzą oni, że drzewa to naturalna zapora przeciwpowodziowa. Las to naturalna ochrona przed szumem z pobliskich dróg i terenów przemysłowych. Drzewa redukują hałas. Las dostarcza bogactw, takich jak: drewno, grzyby, owoce, zioła. W lesie możemy się ochłodzic, pospacerować, oddychając świeżym powietrzem. W tym roku uczniowie podjęli bardzo istotny temat recyklingu, zastanawiali się, co zrobić, by powtórnie wykorzystać materiały papiernicze. Do nauki i zabawy wykorzystaliśmy rolki z papieru toaletowego, z których wspólnie zrobiliśmy bardzo, bardzo dużo wielofunkcyjnych kostek. Papierowe kostki posłużyły nam do zadań konstrukcyjnych, budowania według podawanej instrukcji, ćwiczeń rozwijających logiczne myślenie, do ćwiczeń rachunkowych, układania nowych wyrazów. Możemy również zrobić z nich pionki do gry w warcaby, zapisać na nich polecenia ćwiczeń ruchowych czy wyzwań. Najczęściej papierowe rolki wykorzystywane są do prac plastycznych. Rozwijając kreatywność w gronie rodzinnym, można dać drugie ,,życie” zwykej papierowej rolce i wspólnie wymyślić coś, dzięki czemu pojawi się uśmiech na twarzach. Oszczędności będą podwójne. Zadbamy o budżet rodzinny, może nie trzeba kupować nowej zabawki? Zaoszczędzimy wszyscy, bo zostanie więcej drzew - ku radości naszych oczu oraz płuc.

Imprezy w lesie, takie jak: bal na polanie, prace plastyczne, gry terenowe czy festiwal leśnej piosenki organizowane właśnie w plenerze muszą niestety poczekać do czasu, gdy wyjazdy będą bezpieczne.

Wychowawca klasy 3b
Zelczyna, 19.03.2021r.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia
Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 12-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu