Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły w roku szkolnym 2018/2019
 
Archiwum
Odblaskowy Piknik
Odblaski dla kierowców
Spotkanie z seniorami
100\100
Odblaskowa Szkoła
Wieczornica
Pluszowy miś
Dzień Przedszkolaka
Śniadanie daje moc
Dzień Babci i Dziadka
Eksperymenty chemiczne
Warsztaty terapeutyczne
Dzień Bezpiecznego internetu
Dzień Świadomości Autyzmu
Powitanie wiosny
Góry Świętokrzyskie
Taneczny Piknik
Wycieczka do Wrocławia
Tydzień życzliwości
Spotkanie z policjantem
Teatrzyk szkolny "Groszek"
Przemocy STOP
  

Odblaskowy Piknik Rodzinny

Każdy człowiek potrzebuje w swoim życiu chwili wytchnienia, odpoczynku, czasu, który może spędzić z przyjaciółmi i rodziną. W codzienności ciężko nam znaleźć takie chwile, ponieważ chodzimy do pracy / do szkoły. Z początkiem złotej jesieni (23 września) mieszkańcy naszej miejscowości (i nie tylko) mieli okazję spotkać się na Pikniku Rodzinnym organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Walerego Goetla w Zelczynie, aby chociaż przez chwilę zapomnieć o trudach codzienności. Piknik cieszył się dużą popularnością. Zjawili się nie tylko uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły, ale także sołtys Zelczyny – pan Janusz Śmiech wraz z małżonką, których serdecznie przywitała pani dyrektor Teresa Dąbrowska.
Piknik rozpoczął się Mszą Świętą, na której prosiliśmy Pana Boga o wszelkie łaski dla naszej ukochanej szkoły. Następnie Pani Dyrektor przywitała wszystkich zebranych i przedstawiła program tegorocznego „Odblaskowego pikniku”.

Na scenie pojawiły się przedszkolaki, którzy zaprezentowali obecnym piosenkę dotyczącą bezpiecznego poruszania się po drodze. Zwrócili uwagę na sygnalizację świetlną, a także na odblaski, o których należy pamiętać. Nawiązując do tego tematu, dziewczynki ze starszych klas przedstawiły „odblaskowy taniec”, w którym nie mogło zabraknąć także barw narodowych.

Pamiętaliśmy o nadchodzącym bardzo ważnym święcie – 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Zebrani zobaczyli także piękny występ Idy Konderak – uczennicy klasy 6a, która wraz ze swoim tanecznym partnerem wykonała następujące tańce: walc angielski, walc wiedeński, sambę i jive. Wszyscy byli pod wrażeniem tanecznego talentu, dlatego na scenę wyszli nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele, aby wspólnie zatańczyć „Chocolate”. Nieważne, czy ktoś umiał układ, ważne, że panowała fantastyczna atmosfera. Wiedząc, że znajdujemy się w szkole, nie mogło zabraknąć polonistycznego testu dotyczącego lektur szkolnych. Jak się okazało, zebrani poradzili sobie z nim fantastycznie. Po części artystycznej nastąpiła najbardziej wyczekiwana chwila – czas dla najbliższych. Uczniowie i ich rodziny mogli w spokoju usiąść, porozmawiać, zjeść pyszne dania i przekąski, a także kupić fanty w „odblaskowej loterii”. Podczas pikniku była także możliwość, aby pomalować twarz i wyglądać jak piękne postaci z bajek, czy samodzielnie wykonać wianek. Dla najmłodszych pojawiła się zjeżdżalnia i trampolina. Jednak najbardziej wyczekiwany moment nastąpił na końcu – Pani Dyrektor wylosowała zwyciężczynię „odblaskowego roweru”! Okazała się nią uczennica klasy 6b – mogła wrócić do domu nowym pojazdem. Rodzinna niedziela wywołała na wielu twarzach uśmiech. Był to czas spędzony w gronie najbliższych, a także przyjaciół. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego dnia, a także tym, którzy przybyli. Przed nami kolejne „codzienne dni”, ale za rok mamy nadzieję znów spotkać się w tak wspaniałym gronie.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia


Patrycja Przytuła-Książek

Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 12-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu