Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły w roku szkolnym 2019/2020
 
autyzm
warsztaty
herbatka
konkurs
Julia
wystawa
tydzień mocy 2
pluszowy mis
konferencja
list do Królowej
tydzień mocy
ślubowanie
mała książka
karta pierzego
tabliczka mnożenia
virtual quest
sprzątanie świata
moduł woda
1 września
  

„Szkolny rok się zaczął, więc idę do szkoły…”

Początek września to ważna data dla dzieci i młodzieży! Tekst piosenki „szkolny rok się zaczął, więc idę do szkoły” nie kłamie! Po dwóch miesiącach wakacji i odpoczynku od nauki – 2 września 2019 roku uczniowie wraz z rodzicami, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej im. Walerego Goetla w Zelczynie zebrali się na hali sportowej, aby uroczyście rozpocząć Rok Szkolny 2019/2020.

Uczniowie klas: 7a i 7b uświadomili wszystkim zgromadzonym, że początek września to nie tylko radość płynąca z ponownych spotkań z kolegami, ale także moment zadumy. Wszyscy wiemy, co działo się 1 września 1939 roku. Tę historyczną datę uczniowie naszej szkoły uczcili minutą ciszy. Młodzież z klasy 7a i 7b wraz z wychowawczyniami przygotowała program artystyczny, po którym głos zabrała Pani Dyrektor – Maria Przebinda. Z uśmiechem na twarzy powitała wszystkich zgromadzonych, skierowała do najmłodszych – przedszkolaków i pierwszoklasistów – słowa otuchy. Przekazała zebranym ważną myśl – szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale także miejsce pierwszych przyjaźni, wspólne radości z sukcesów (tych małych i tych dużych). Odczytała także imiona i nazwiska nauczycieli, którzy w tym roku będą dzielić się z uczniami swoją wiedzą. Pani Dyrektor zaprosiła również przed wszystkich zgromadzonych Księdza Proboszcza Józefa Motykę, który w nowym roku szkolnym będzie uczył religii w klasach: 3 i 4. Była to okazja do tego, aby poprosić Pana Boga o potrzebne łaski na nadchodzący rok. Uczniowie i nauczyciele wraz z Księdzem Proboszczem podziękowali za minione wakacje, za to, że cali i zdrowi wrócili do swoich przyjaciół, prosili o wytrwałość i siłę, o to, aby nie zwątpili w umiejętności i zdolności w nowym roku szkolnym, a także o zdrowie dla tych, których w tym roku szkolnym z nami nie ma.

Pełni wiary w siebie, z radością na twarzy uczniowie mogą rozpocząć Rok Szkolny 2019/2020. Wierzymy, że w czerwcu z tym pięknym uśmiechem odbiorą równie piękne świadectwa.

Patrycja Przytuła-Książek


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia


Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 12-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu