Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły w roku szkolnym 2019/2020
 
autyzm
warsztaty
herbatka
konkurs
Julia
wystawa
tydzień mocy 2
pluszowy mis
konferencja
list do Królowej
tydzień mocy
ślubowanie
mała książka
karta pierzego
tabliczka mnożenia
virtual quest
sprzątanie świata
moduł woda
1 września
  

TYDZIEŃ MOCY W ZELCZYNIE – DALSZY CIĄG

W listopadzie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Walerego Goetla w Zelczynie obchodzili Tydzień Mocy. Dotychczas w szkole organizowano Dzień Śniadanie Daje Moc, jednak w tym roku postawiono na przedłużoną akcję, aby dokładnie przyjrzeć się nawykom żywieniowym i zdrowo zainspirować!

Tydzień między 12 a 15 listopada był nieco inny niż zwykle, a to za sprawą wspólnych klasowych śniadań, które odbywały się podczas godzin wychowawczych. W szkole dało się wówczas wyczuć przyjemną atmosferę przygotowań, a w korytarzach snuł się przyjemny zapach świeżo pokrojonych warzyw.

Przygotowanie wspólnego śniadania to nie lada logistyczny wyczyn, jednak uczniowie spisali się na piątkę, dowodząc tym samym, że świetnie sobie radzą w kwestiach organizacyjnych. Na stołach zagościły różne rodzaje chleba, wędliny, sery białe i żółte oraz cała moc witamin w postaci pomidorów, ogórków, sałaty, szczypiorku i innych świeżych dodatków. Uczniowie przygotowywali kolorowe kanapki oraz przekąski w postaci owocowych szaszłyków.

Warto wspomnieć, że zanim przystąpiono do czynu, uczniowie zapoznali się wnikliwie z piramidą zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Uzbrojeni w solidną wiedzę, nie mieli najmniejszych wątpliwości jak skomponować zdrowe śniadanie.

Tydzień Mocy nie był jedynie zdrową ucztą dla podniebienia - organizatorzy zadbali także o inne zmysły! Uczniowie z klas młodszych uczyli się piosenki o zdrowych nawykach żywieniowych i nie raz dało się słyszeć donośne śpiewy, że zdecydowanie wybierają witaminy. Ponadto korytarze ozdobiono gazetkami z inspirującymi pomysłami na drugie śniadanie.

Tygodniową akcję zwieńczono konkursem plastycznym w trzech kategoriach: najmłodsi uczniowie mieli za zadanie przedstawić wspólne rodzinne śniadanie, czwarto i piątoklasiści komponowali zdrową śniadaniówkę, a najstarsi uczniowie fotografowali własnoręcznie przygotowaną zdrową przekąskę.

Gratulujemy Kai Frączek (kl. II a), Melanii Konderak (kl. V a) oraz Martynie Jaskule (kl. VII a), które zdobyły pierwsze nagrody w poszczególnych kategoriach.

Tydzień Mocy z pewnością dodał nam energii do działania na dalsze miesiące. Jesteśmy dumni z naszych uczniów i dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego wydarzenia.

Zespół Mocy


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia


Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 12-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu