Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły w roku szkolnym 2019/2020
 
autyzm
warsztaty
herbatka
konkurs
Julia
wystawa
tydzień mocy 2
pluszowy mis
konferencja
list do Królowej
tydzień mocy
ślubowanie
mała książka
karta pierzego
tabliczka mnożenia
virtual quest
sprzątanie świata
moduł woda
1 września
  

W niezwykły rejs zwany nauką wypływamy…

„Dziś w naszej szkole wielkie święto, serce pierwszaka mocno drży. Wzrusza się mama, wzrusza tata, w oczach rodziców szklą się łzy...” Tymi słowami Julia Ujma, uczennica klasy IV, rozpoczęła jedną z piękniejszych uroczystości, które odbywają się w naszej szkole każdego roku. Także tym razem, niecierpliwie oczekiwane Ślubowanie pierwszoklasistów oraz pasowanie ich na członków naszej szkolnej gromady odbyło się w wyjątkowej atmosferze. Uczucie wzruszenia i zdenerwowania mieszało się z ciekawością i dumą. Przejęci pierwszoklasiści prezentowali swoje umiejętności i trzeba przyznać, że radzili sobie znakomicie. Mogliśmy podziwiać ich popisy recytatorskie, kiedy w ciekawy i zabawny sposób mówili o tym czego się uczą. Publiczność z zainteresowaniem wysłuchała ich muzykowania, gdy umiejętnie grali na instrumentach perkusyjnych do utworu Tarantela. Taniec dziewczynek wzbudził prawdziwy podziw, a popisy taneczne chłopców wywołały szczery uśmiech na twarzach gości. Równie dobrze spisali się ilustrując rysunkami zabawne wierszyki o zwierzętach. Wychowawczynie wspierały jak tylko mogły popisy swoich podopiecznych i mogły odetchnąć z ulgą, bo udało się! Każdy pierwszak zuch! Część artystyczna dobiegła końca.

Przy dźwiękach werbla wprowadzono sztandar szkoły. Przewodnicząca szkoły Julia Opyrchał podała komendę: Do ślubowania! Każdy pierwszak w postawie na baczność, powtarzał głośno ważne słowa ślubowania, a w niejednym oku rodzica zaszkliły się łzy… Po uroczystości ślubowania uczniowie klas pierwszych zwrócili się do pani Wicedyrektor z prośbą o dokonanie aktu pasowania ich na uczniów naszej szkoły. Co czuli, gdy po kolei podchodzili do pani wicedyrektor Marii Przebindy i po symbolicznym akcie pasowania słyszeli słowa „Pasuję cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Zelczynie” ? Może opowiedzą o tym rodzicom, swojej pani, a może koledze?
Na zakończenie uroczystości każdemu pierwszakowi wręczono pamiątkowe upominki, które dodatkowo uświetniły całe wydarzenie i sprawiły uczniom nieukrywaną radość. Witamy pierwszoklasistów w gronie uczniów naszej szkoły. Płyńcie szczęśliwie w ten niezwykły rejs zwany nauką!

14 października to także święto Komisji Edukacji Narodowej. Po zakończeniu uroczystości ślubowania przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego złożyła nauczycielom życzenia, a szkolny chór pięknie zaśpiewał piosenkę. Potem głos zabrała pani wicedyrektor Maria Przebinda. W ciepłych słowach zwróciła się do nauczycieli i uczniów oraz do pracowników administracji i pracowników obsługi. Życzyła wszystkim sukcesów w realizacji podejmowanych działań, wytrwałości w dążeniu do celu i radości z efektów pracy. Życzyła również, by szkoła była dla wszystkich miejscem bezpiecznym, by była miejscem, w którym obok zdobywania wiedzy, można i trzeba zdobywać przyjaciół.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia


Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 12-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu