Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły w roku szkolnym 2019/2020
 
autyzm
warsztaty
herbatka
konkurs
Julia
wystawa
tydzień mocy 2
pluszowy mis
konferencja
list do Królowej
tydzień mocy
ślubowanie
mała książka
karta pierzego
tabliczka mnożenia
virtual quest
sprzątanie świata
moduł woda
1 września
  

Przedszkolaki z Ochodzy i z Zelczyny świętują Światowy Dzień Pluszowego Misia.

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W przedszkolu jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przyniosło swoją ulubioną maskotkę, która stała się najważniejszym bohaterem tego dnia.

W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania gości ze szkoły Podstawowej w Zelczynie, przedszkolaków i ich misiów. Następnie dzieci poznały krótką historię powstania pluszowego misia i rozpoczęliśmy „Misiowe zabawy”. Najwięcej radości sprawiła dzieciom zabawa „Głodny Miś”, czyli karmienie misia tym, co lubi najbardziej.

Wszystkie dzieci bardzo chętnie wzięły udział w misiowym Quizie, dzięki czemu dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek o bohaterach różnych bajek. Wydawać by się mogło, że bycie misiem jest łatwe i przyjemne, jednak przedszkolaki przekonały się, że wcale tak nie jest. Zabieranie przedmiotów rękawicami kucharskimi, symbolizującymi niezgrabne łapki misia, okazało się niełatwym zadaniem i wprowadziło dzieci w radosną atmosferę. Na koniec naszego spotkania wszystkie dzieci usypiały swojego zmęczonego misia w kolorowej chuście.

Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

Maria Kroczek
Ewelina Raźny


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia


Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 12-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu