Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Prymusi | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Najważniejsze osiągnięcia uczniów naszej szkoły
 
1991-2001
2001-2008
2008/2009
2009/2010
2010/2011
2011/2012
2012/2013
2013/2014
2014/2015
2015/2016
2016/2017
ICIM
WOŚP 2010
Podaruj książkę
Absolwenci
 
Sprawozdanie z działalności szkoły
w roku szkolnym 2008/09.

 

Konkursy wojewódzki

- w Małopolskim Konkursie Matematyczno Przyrodniczym Kamil Baczyński z klasy 6a wziął udział w etapie rejonowym;
-  w konkursie plastycznym Trzeźwa Małopolska „No problem, no promil” uczennica klasy 3a Małgorzata Młynarczyk w kategorii PLAKAT – grupa wiekowa klasa I – III
- zajęła I miejsce, Magdalena Monica z klasy I b otrzymała wyróżnienie, a w kategorii PLAKAT – grupa wiekowa klasa IV-VI   wyróżnienie otrzymała Joanna Niewolska z klasy 5a;
- Małopolski turniej mini piłki nożnej - reprezentowanie powiatu krakowskiego - czwarte miejsce;

 
 
Konkursy powiatowe:

- mini piłka nożna chłopców - pierwsze miejsce bieg przełajowy klas VI - pierwsze miejsce;
- sztafeta dziewcząt - pierwsze miejsce;
- sztafeta chłopców - pierwsze miejsce;
- bieg indywidualny chłopców 600 m - pierwsze miejsce;
- bieg przełajowy dziewcząt klas V - drugie miejsce;
- bieg przełajowy chłopców klas VI - drugie miejsce;
- bieg uliczny sztafeta szkół podstawowych - drugie miejsce;

 
 
Konkursy gminne:

 

- w Gminnym Konkursie Ekologicznym zespół w składzie: Gabriela Dziobek z klasy 5b, Kamil Baczyński i Wojciech Franczuk z klasy 6a zajął IV miejsce;
- w II Gminnej Olimpiadzie Języka Angielskiego Wojciech Franczuk z klasy 6a otrzymał wyróżnienie, a udział wzięła Maria Ostrogórska z klasy 6b;
- konkursie Piosenki i Poezji w Języku Angielskim w Krzęcinie w kategorii klas IV-VI zespół w składzie: Alicja Boroń z klasy 5a, Cecylia Wyroba z 4b, Maria Wyroba z 5b zajął III miejsce, a w kategorii klas I-III I miejsce zajął duet Natalia Baran i Gabriela Lelek z klasy 3b;
- w konkursie „Generał Józef Haller i jego błękitna Armia” III miejsce zajął zespół z klasy 6a w składzie: Marta Lelek, Wojciech Franczuk i Kamil Baczyński;
- w konkursie regionalnym „Skawina- moja mała ojczyzna” –w kategorii wiedzy  IV miejsce zajął zespół w składzie: Joanna Niewolska z klasy 5a, Gabriela Dziobek z 5b oraz Maria Ostrogórska z klasy 6b, w kategorii  plastycznej, w grupie klas młodszych   Małgorzata Młynarczyk z klasy 3 a zajęła I miejsce, a Gabriela Boroń również z 3 a otrzymała wyróżnienie;
- w konkursie „Historia Czerwonego Krzyża i Krwiodawstwa” drużyna z 5a w składzie: Alicja Boroń, Kamila Ruśniak i Patrycja Stachowicz zajęły III miejsce, a indywidualnie Patrycja Stachowicz zajęła II miejsce;
- w quizie tematyczno – matematycznym „Omnibus-zawsze jest dobra pora na oszczędzanie”- I miejsce zajął Kamil Baczyński z klasy 6 a;
- Przeglądzie Piosenki Religijnej „Sacrosong 2009”  Maria Wyroba zajęła II miejsce;
- w konkursie plastycznym pt.”Wyruszamy w podróż marzeń - zachęcamy niepełnosprawnych rówieśników do wspólnego odkrywania pięknych zakątków Małopolski”- II miejsce zajęła Agnieszka Niewolska z klasy 4a, a wyróżnienie zdobyła Joanna Niewolska z klasy 5a;
- w Gminnych warsztatach profilaktycznych „Szkoła wolna od nałogów” zorganizowanych przez naszą szkołę -  Joanna Niewolska z klasy 5a zajęła II miejsce, a Alicja Boroń wyróżnienie;
- w konkursie plastycznym pt ”Miejsca bliskie Janowi Pawłowi II - Jan Paweł II w oczach dziecka” - I miejsce zajęła uczennica klasy 4a - Marta Jankowicz, a Weronika Kominiak z klasy 5b zajęła III miejsce;
- w konkursie plastycznym pt ”Zwierzęta wśród nas, my wśród zwierząt” - I miejsce  zajęła Joanna Niewolska z klasy 5a, a II miejsce Marzena Lelek z klasy 4a;
- w konkursie plastycznym pt ”Sport – sposób na zdrowe życie”- wyróżnione zostały Weronika Kominiak z 5b oraz Alicja Boroń z klasy 5a;
- w konkursie plastycznym „Oszczędnością i pracą ludzie się bogacą” pod hasłem „Zawsze jest dobra pora na oszczędzanie”- Aleksandra Wróblewska z klasy 4a zajęła II miejsce, Patrycja Stachowicz z klasy 5a- zajęła III miejsce. Wyróżnienia otrzymały: Agnieszka Niewolska i Dawid Tyrka z klasy 4a oraz Alicja Boroń z klasy 5a;
- w konkursie na pomysłową skarbonkę - zostało nagrodzonych czterech uczniów z Oddziału Przedszkolnego w Ochodzy;
- w konkursie „Zwierzęta i rośliny rzek i jezior Polski” zespół z klas 3 - Małgorzata Młynarczyk, Olga Chromniak, Jakub Buras zajął I miejsce;
- w konkursie „Mały Mistrz Matematyki” Jakub Buras z klasy 3a zajął II miejsce;
- w konkursie „ Mistrz Ortografii 2009” w Woli Radziszowskiej - Olga Chromniak z klasy 3 b zdobyła wyróżnienie;
- w konkursie „Rozumiem, co czytam” Klaudia Tyrka z klasy 2 i Olga Chromniak z klasy 3b zajęły I miejsce - każda w swojej kategorii wiekowej;
- w konkursie „Mały Mistrz Ortografii 2009 ” w Pozowicach w kategorii klas 2 Klaudia Tyrka otrzymała wyróżnienie I stopnia, a Dominika Mierzyńska wyróżnienie II stopnia. W kategorii klas 3 Olga Chromniak z klasy 3b otrzymała tytuł Mistrza Ortografii;
- konkursie recytatorskim zorganizowanym przez naszą szkołę  ”Jan Paweł II w oczach dziecka” Olga Chromniak z klasy 3 b zajęła II miejsce;
- w konkursie plastycznym „Podążajmy wspólnym śladem” Olga Chromniak z klasy 3 b zajęła III miejsce, a Gabriela Lelek otrzymała wyróżnienie;
- w XVIII edycji konkursu plastycznego „Człowiek – przyroda, wróg czy przyjaciel” pod hasłem „Rośliny i zwierzęta rzek i jezior” w kategorii klas starszych – Marta Jankowicz z klasy 4 a - otrzymała wyróżnienie, a kategorii dzieci młodszych –I  miejsce zdobyła Wiktoria Świder, a wyróżnienie Karolina Domiter z Oddziału Przedszkolnego w Ochodzy;
- w konkursie „Skawina miasto czyste, zdrowe, kolorowe”- Paulina Lelek z Oddziału Przedszkolnego w Ochodzy zajęła III miejsce;
- mini piłka nożna chłopców - pierwsze miejsce
- mini piłka koszykowa chłopców - pierwsze miejsce
- mini piłka siatkowa chłopców - pierwsze miejsce
- mini piłka nożna chłopców klas VI - pierwsze miejsce
- mini piłka nożna dziewcząt - drugie miejsce
- mini piłka nożna klas chłopców V - czwarte miejsce

 

Konkursy - udział:



- przedszkolaki z Oddziału w Ochodzy wzięli udział w konkursie „Ulubiona bajkowapostać ” zorganizowanym przez czasopismo „ABECADŁO”
- w Gminnym Konkursie Przyrodniczym udział wzięli i wyróżnienie otrzymali Alicja Boroń z klasy 5a i Marek Szczypczyk z klasy 6b;
- w Konkursie Pieśni Patriotycznej udział wzięła Marta Lelek z klasy 6a;
- zespół złożony z uczniów klas 2 i 3ab w konkursie „Baw się z nami”


Akcje charytatywne:


- „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy



Inne wydarzenia, kampanie i akcje

 

- udział szkoły w ogólnopolskim programie „Szkoła bez Przemocy”
- Ogólnopolski Dzień Szkoły bez Przemocy,
- Dzień bez Przemocy dla klas I-III,
- VII edycja „Zachowaj Trzeźwy Umysł”,
- VIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w ramach kampanii „Cała Polska    czyta Dzieciom”,
- Gminne warsztaty profilaktyczne,
- Piknik Rodzinny,
- uroczyste spotkanie z okazji Świąt Bożego Narodzenia,
- Dzień Babci i Dziadka,
- Sprzątanie Świata,
- zbiórka surowców wtórnych - makulatury i złomu aluminiowego oraz baterii.
- 2 uczennice z klasy 5a: Joanna Niewolska i Alicja Boroń zostały laureatkami   konkursu w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2008”;

 

Opracowała: Halina Fidzińska

 

 

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 012-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu