Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Prymusi | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Najważniejsze osiągnięcia uczniów naszej szkoły
 
1991-2001
2001-2008
2008/2009
2009/2010
2010/2011
2011/2012
2012/2013
2013/2014
2014/2015
2015/2016
2016/2017
ICIM
WOŚP 2010
Podaruj książkę
Absolwenci
 

Osiągnięcia uczniów naszej szkoły 
w konkursach przedmiotowych, artystycznych oraz sportowych 
w roku szkolnym 2010/2011


Konkursy ogólnopolskie:

- ogólnopolski konkurs blogów programu „Szkoła z Klasą 2.0” w kategorii : blog autorski - III miejsce zajęły uczennice klasy 6a: Zuzanna Kowalczyk i Aleksandra Wróblewska (na 732 założone blogi)

- ogólnopolski konkurs plastyczny dla świetlic szkolnych „Pisanka wielkanocna” Ewa Badura z klasy 6 b otrzymała wyróżnienie,

 

Konkursy wojewódzkie:

- Małopolski Konkurs dla szkół podstawowych "Odblaskowa Szkoła" – w powiecie szkoła zajęła 3 miejsce, w województwie małopolskim uplasowaliśmy się w drugiej dziesiątce na ponad 300 szkół uczestniczących w konkursie.

- konkurs pt. „W pustyni i w puszczy ze Stasiem i Nel” zorganizowanym przez Dzielnicowy Dom Kultury „Podgórze” Olga Chromniak zajęła IV miejsce,

- konkurs Krakowska Matematyka uczniowie Karol Job z klasy 5b i Przemysław Badura z klasy 4b dotarli do etapu rejonowego,

- Małopolski Konkurs Humanistyczny: uczniowie dotarli do etapu rejonowego

- Małopolski Konkurs Przyrodniczy: uczniowie dotarli do etapu rejonowego

- konkurs plastyczny w ramach Kampanii Społecznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł” uczennica klasy 4 b Małgorzata Kęs zajęła I miejsce, a dwa zespoły z klas 5: Natalia Baran, Gabriela Lelek i Gabriela Boroń, Gabriela Kowalówka zajęły II miejsce,

 

Konkursy powiatowe:

- Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce koszykowej drużyna chłopców zajęła – I miejsce, a w piłce nożnej – III miejsce,

- IX Międzynarodowy Bieg Skawiński:
  w kat. 10-13 lat - Paweł Sitko z 6b zajął I miejsce, a Cecylia Wyroba z 6b zajęła III miejsce w kat 10-12 lat Mateusz Smęder z klasy 5 b zajął III miejsce
  w kat. 8-10 lat Jadwiga Smęder z klasy 1 i Mateusz Nowak z klasy 3b zajęli III miejsca, a Wojciech Ruśniak z klasy III a zajął V miejsce

 

Konkursy gminne:

- Gminny Konkurs Polonistyczny Olga Chromniak z klasy 5 b zajęła II miejsce, Gminnym Konkurs Ortograficzny - III miejsce,

- gminny konkurs wiedzy o historii i działalności Czerwonego Krzyża drużyna w składzie: Zuzanna Kowalczyk, Aleksandra Wróblewska, Kamil Pacułt z klasy 6 a zajęła II miejsce, indywidualnie: Zuzanna Kowalczyk i Aleksandra Wróblewska zajęły III miejsce,

- Gminny Konkurs Ekologiczny „Woda źródłem życia” zespół w składzie: Olga Chromniak, Aleksandra Hanusiak z klasy Vb oraz Jakub Buras z klasy 5a zajął II miejsce,

- międzyszkolny konkurs recytatorski „Poezja Jana Pawła II” Patrycja Rzeszótko z klasy 6 b zajęła II miejsce, a Cecylia Wyroba z klasy 6 b otrzymała wyróżnienie,

- międzyszkolny konkurs literacki: List do bł. Jana Pawła II "Jak wyobrażasz sobie idealny dom rodzinny" Mateusz Gas zajął I miejsce,

- gminny konkurs „Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego” zespół w składzie: Grzegorz Wycisk, Adrian Żmuda z klasy 6a i Paweł Sitko z klasy 6b zajął 4 miejsce,

- gminny konkurs o tytuł „Małego Mistrza Matematyki” Patryk Badura z klasy 3a zajął II miejsce,

- Gminny Konkurs Ortograficzny- Konrad Cerek z klasy 2 zajął I miejsce – tytuł Mistrz Ortografii,

- Gminne Warsztaty Profilaktyczne „Szkoła wolna od nałogów” Karolina Domiter z klasy 2 zajęła III miejsce,

- gminny konkurs plastyczny „Odkryj piękno polskiej przyrody” Małgorzata Kęs z klasy 4b zajęła II miejsce, Agnieszka Niewolska z klasy 6 a -III miejsce, a Maciej Skalny z klasy 6a, Karolina Domiter z klasy 2 oraz Kinga Badura z klasy 1 - otrzymali wyróżnienia, Bartłomiej Wilk z OP w Ochodzy zajął I miejsce,

- gminny konkurs plastyczny o Papieżu Janie Pawle II- Klaudia Frasik z klasy II zajęła III miejsce, a Karolina Domiter i Wiktoria Świder otrzymały wyróżnienia,

- gminny konkurs plastyczny „Magia zamknięta w papierze” Paweł Sitko z klasy 6 b zajął III miejsce, a Tomasz Pyka z klasy 6 b i Oliwia Pacułt z klasy 3 b otrzymali wyróżnienia,

- VII edycja konkursu „Tańczyć każdy może” zespół z Oddziału Przedszkolnego z Zelczyny zajął I miejsce, a zespół OP z Ochodzy otrzymał wyróżnienie,

- gminny konkurs wiedzy ekologicznej „Woda źródłem życia” zespoły przedszkolaków z Zelczyny w składzie: Adrianna Aronowska, Julia Szopa, Michał Buras, i z Ochodzy: Tomasz Ochoński, Klaudia i Izabela Olszewskie otrzymały wyróżnienia,

- gminny konkurs plastyczny „Przedszkole – mój drugi dom. Mama, tata, siostra, brat i ja …to mój mały świat” Julia Pazdro z OP z Ochodzy zajęła I miejsce, a Julita Cerek II miejsce. Julia Szopa z OP w Zelczynie otrzymała wyróżnienie,

- w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” oraz tygodnia profilaktyki ”Bądź bliżej dziecka – a uchronisz je od uzależnień” w biegach – Jadwiga Smęder z klasy 1 w kat. 8 – 10 lat zajęła I miejsce, a Mateusz Smęder z klasy 5 b w kat. 10 – 13 lat zajął III miejsce,

- gminny turniej w mini piłkę siatkową drużyna chłopców zajęła III miejsce,

- gminne rozgrywki w mini piłkę koszykową drużyna chłopców zajęła I miejsce,

- gminny turniej w mini piłkę nożną drużyna chłopców klas 5 - zajęła III miejsce, drużyna dziewcząt IV miejsce, a drużyna klas 4 – I miejsce,

- gminny turniej piłki nożnej drużyna chłopców zajęła II miejsce, drużyna chłopców klas 6 – IV miejsce, drużyna dziewcząt IV miejsce,

- XII bieg sztafetowy o puchar Burmistrza MiG Skawina – IV miejsce,

 

Akcje charytatywne:

- „Góra Grosza”

- program charytatywno – ekologiczny „Zakrętki. Info – pomagamy nie tylko przyrodzie”

 

Inne wydarzenia, kampanie i akcje:

- Ogólnopolski program: Szkoła Bez Przemocy – certyfikat Szkoły bez przemocy,

- Ogólnopolski program: Szkoła z klasą 2.0 – certyfikat Szkoły z klasą 2.0

- Ogólnopolski program: Nauczycielska Akademia Internetowa

- IX Gminne Warsztaty Profilaktyczne „Szkoła wolna od nałogów”

- kampania „Cała Polska Czyta Dzieciom”: X Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom z Barbarą Gawryluk, Dzień Pluszowego Misia – z panią weterynarz Anną Jasińską oraz Dzień z ornitologią – z gościem panią Joanną Kajzer,

- udział w akcji: Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu

- założyliśmy pierwszą elektroniczną gazetkę szkolną Pisemko w ramach ogólnopolskiego programu Junior-Media

- Ślubowanie klasy 1

- „Sprzątanie Świata”,

- impreza środowiskowa i wspólne kolędowanie: „Hej, kolęda”,

- uroczystość 40-lecia szkoły,

- IX edycja kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”,

- Święto Rodziny – piknik szkolny,

- zbiórka surowców wtórnych; makulatury i baterii,

- konkurs szkolny „Klasa na medal” oraz „Mam talent”

 

 

Opracowała Halina Fidzińska

 

Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 012-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu