Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Najważniejsze osiągnięcia uczniów naszej szkoły
 
1991-2001
2001-2008
2008/2009
2009/2010
2010/2011
2011/2012
2012/2013
2013/2014
2014/2015
2015/2016
2016/2017
2017/2018
ICIM
WOŚP 2010
Podaruj książkę
Absolwenci
 

Osiągnięcia uczniów
Szkoły Podstawowej
im. W. Goetla w Zelczynie
w roku szkolnym 2013/2014

- w międzynarodowym konkursie „Barwy mojego miasta. Moja mała ojczyzna” W. Świder z kl.5 otrzymała wyróżnienie,
- w 59 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w kategorii szkół podstawowych uczennice kl. 4: K. Tyrka zajęła III miejsce, a A. Ziaja wyróżnienie na etapie gminy,
- w ogólnopolskiej kampanii ZTU laureatami zostali : w konkursie „Mały odkrywca” J. Tyrka z kl. VI b, a w konkursie literacko-plastycznym „Na tropie piękna” N. Wilk z kl. I b,
- Uczeń kl.6b Patryk Badura uzyskał tytuł finalisty Małopolskiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Małopolskiego Kuratora Oświaty,
- w konkursie „Cudowny Świat Baśni” organizowanym na terenie powiatu krakowskiego, w kategorii recytacja indywidualna - Lena Poniedziałek z kl. 1 a zajęła II miejsce;
- w powiatowym konkursie „Cudowny Świat Baśni” Teatr „Groszek” prowadzony przez p. Danutę Wicher zdobył najwyższą nagrodę - Grand Prix za spektakl „Szewczyk Dratewka”
- w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej Donalda Tuska drużyna chłopców klas szóstych zajęła I miejsce, a w etapie rejonowym Turnieju - IV miejsce.




Konkursy gminne:



- w Gminnym Konkursie Polonistycznym „Tak było, tak jest, tak być może ” G. Kucharczyk z kl.6 b zdobyła wyróżnienie , a udział wzięło pięcioro uczniów z kl. 5 i 6,
- w Gminnym Konkursie Matematycznym „Mistrz Matematyki” III miejsce zajął P. Badura z kl. 6 b,
- w Gminnym Konkursie Czytelniczym „W świecie lektur” J. Wtorkiewicz, E. Stefańska z kl.3 b i J. Szopa z kl.3 a zajęli II miejsce (konkurs zespołowy),
- w gminnym konkursie PCK drużyna z kl. 6 : R. Cerek, W. Lelek i J. Badura zajęła III miejsce,
- w Konkursie Kolęd i Pastorałek E. Badura z kl.2 zajęła III miejsce,
- w konkursie fotograficznym „Świat grzybów” J. Jachymczyk i S. Dybek z kl.3 a zdobyli wyróżnienia,
- w konkursie plastycznym „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa” I miejsce zajęły: L. Poniedziałek i I. Maciaszczyk z klasy I a , a III miejsce O. Poniedziałek z kl.4,
- w konkursie plastycznym „Ilustracja do utworów Marii Konopnickiej” J. Jaskuła OP w Zelczynie zajęła I miejsce, a Z. Lelek zdobyła wyróżnienie,
- w Gminnym Konkursie Plastycznym „Pomaluj mój świat” M. Przybyła z kl.5 zajęła II miejsce,
- w Gminnych Warsztatach Profilaktycznych A. Pacułt z kl.2 zajęła I miejsce, a w Gminnym Konkursie Plastycznym o Skawinie - II miejsce,
- w wystawie „Ulubiony bohater literacki” zorganizowanej przez BP w Skawinie wyróżnionych zostało 5 prac plastycznych,
- w Turnieju Tenisa Stołowego A. Lelek z kl.4 zajęła I miejsce,
- w Turnieju Piłki Siatkowej drużyna chłopców klas szóstych zakwalifikowała się do II etapu,
- w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych klas VI drużyna naszej szkoły zajęła I miejsce,
- w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych dziewcząt drużyna naszej szkoły zajęła II miejsce,
- w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych klas V drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce,
- w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych klas VI J. Jachymczyk zdobył tytuł króla strzelców,
- w Skawińskim Biegu Przełajowym uczennica J. Smęder z kl.4 zajęła II miejsce,
- w biegu przełajowym zorganizowanym w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” i Jubileuszu 650- lecia lokacji Skawiny - J. Smęder z kl.4 zajęła II miejsce, a J. Piskorz IV miejsce.




Konkursy gminne - udział:



- w etapie szkolnym Małopolskiego Konkursu Humanistycznego udział wzięło jedenastu uczniów klas V i VI,
- w Gminnym Konkursie Ortograficznym dla kl. 3-6 udział wzięli S. Sekuła z kl.5 oraz A. Wycisk i N. Knapik z kl. 6a,
- w Gminnej Olimpiadzie Języka Angielskiego uczennica K. Olszewska z kl. 6 b,
- w konkursie Calligrams w Języku Angielskim udział wzięły dwie uczennice z klasy 4: K. Badura i A. Ziaja,
- w gminnym konkursie „Skawina – moja mała ojczyzna”- udział wzięło dwóch ucz. z kl. 6 a
- w konkursie „Tradycyjna choinka szkolna” udział wzięła grupa dzieci świetlicy szkolnej.




Akademie, uroczystości, inne osiągnięcia:



- Uczestniczyliśmy w Polskiej Akademii Dzieci – projekt organizowany przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
- realizacja programów i zdobycie certyfikatów: ”Odblaskowa szkoła”, ”Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń”
- organizowaliśmy Gminny Konkurs „Mistrz Matematyki” dla klas 4-6 pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skawina,
- uczestniczyliśmy w akcji „Sprzątanie Świata”,
- zorganizowaliśmy Dzień Babci i Dziadka w Oddziałach Przedszkolnych,
- zorganizowaliśmy zimową imprezę środowiskową z gościem specjalnym - Jerzym Trelą,
- przygotowaliśmy i przeprowadziliśmy XI edycję warsztatów profilaktycznych – Szkoła wolna od nałogów we współpracy z pełnomocnikiem Burmistrza MiG Skawina panią Małgorzatą Kopeć,
- zorganizowaliśmy zbiórkę surowców wtórnych, pomoc dla potrzebujących liczne akcje charytatywne w ramach działalności szkolnego koła PCK
- zakończyliśmy udział w programie: „Ocenianie kształtujące w Szkole Uczącej Się – OK-SUS”




 
Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 012-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu