Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Najważniejsze osiągnięcia uczniów naszej szkoły
 
1991-2001
2001-2008
2008/2009
2009/2010
2010/2011
2011/2012
2012/2013
2013/2014
2014/2015
2015/2016
2016/2017
2017/2018
2018/2019
ICIM
WOŚP 2010
Podaruj książkę
Absolwenci
  Osiągnięcia uczniów 2017/2018

Osiągnięcia uczniów Szkoły Podstawowej im. W. Goetla w Zelczynie w roku szkolnym 2018/2019


Konkursy ogólnopolskie:

  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Kartka wielkanocna dla papieża Franciszka " - Oliwia Kordek klasa VI a - laureat,
  • Ogólnopolska Olimpiada "Olimpus" - tytuł laureata Julia Jachymczyk klasa VIII a – język angielski,
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Kartka wielkanocna dla papieża Franciszka”- laureatka – Natalia Tąta – wyróżnienie – Aleksandra Pacułt – klasa VI.

Konkursy wojewódzkie:

  • IV "Konkurs na gadkę" - II miejsce - Maria Garlej klasa IVa, organizator Uniwersytet Jagielloński.

Konkursy powiatowe:

  • IV Powiatowy Konkurs Literacki ' Inni, a tacy sami" - II miejsce Julia Opyrchał klasa VII,
  • I miejsce w Ekologicznym Konkursie "Jak dbam o otaczające mnie środowisko?" - oddział Przedszkolny Ochodza - praca grupowa,
  • Ogólnopolski Konkurs Recytatorski -- etap powiatowy II miejsce Mikołaj Lelek klasa III, etap gminny - II miejsce -Wiktoria Pala klasa IV c , Julia Ujma klasa III - wyróżnienie.

Konkursy gminne, szkolne:

  • Gminny Konkursu Poezji Patriotycznej – wyróżnienie – Maria Garlej klasa IV a,
  • Gminny Konkurs Historyczny z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości - III miejsce Julia Pazdro, Julia Szopa klasa VIII a,
  • Gminny Konkurs Językowo - Czytelniczy - "Pies Baskervillów"- I miejsce Julia Jachymczyk klasa VIII a,
  • Gminny Konkurs Plastyczny na komiks historyczny - I miejsce –Aleksandra Pacułt, wyróżnienie Julia Opyrchał - klasa VII,
  • Gminna Olimpiada Języka Angielskiego - Julia Jachymczyk klasa VIII a – wyróżnienie
  • Gminny Konkurs " Spelling Bee"- I miejsce Jakub Lempart- klasa VII, III miejsce Oliwia Kordek klasa VI a,
  • Gminny Konkurs Polonistyczny - II miejsce Julia Jachymczyk - klasa VIII a, III miejsce Klaudia Olszewska klasa VIII b, Julita Cerek, Julia Pazdro klasa VIII a, Izabela Olszewska, Martyna Stopa klasa VIII b - wyróżnienie,
  • Gminny Konkurs Ortograficzny - Maria Niechaj klasa VI a - wyróżnienie,
  • Gminne Warsztaty Przyrodniczo - Matematyczne- III miejsce Aleksandra Lelek, Aleksandra Szopa, Paweł Jarosz klasa IVa
  • Gminny Konkurs Plastyczny "Pies na medal" - Maja Sęk, Oliwia Saferna - klasa III - wyróżnienie,
  • Gminny Konkurs " Przemocy mówię "Stop" - I miejsce -Natalia Kurnik , III miejsce Natalia Wilk, - klasa VI b,
  • II Gminny Festiwal Form Teatralnych "Melpomena"- III miejsce i wyróżnienie za scenografię, kostiumy - Teatrzyk "Groszek",
  • Gminny Konkurs Piłki Siatkowej - III miejsce,
  • Gminny Konkurs Piłki Ręcznej - III miejsce,
  • Gminny konkurs - "Historia i działalność PCK" - II miejsce drużynowo - Julia Szopa, Bartosz Małysa, Bartłomiej Wilk, indywidualnie III miejsce- Julia Szopa klasa VIII a,
  • Szkolny Konkurs Recytatorski - II miejsce Kaja Frączek, Aurelia Róż- wyróżnienie klasa I a,
  • Szkolny Konkurs Recytatorski " Ja i moja rodzina",
    • kategoria klas I - IV: I miejsce Julia Bała, II miejsce Aleksandra Starowicz, III miejsce- Martyna Ziarko - klasa III,
    • kategoria klas V - VIII: I miejsce Eliza Stefańska, II miejsce Marcelina Brzezińska klasa VIII b, III miejsce Maria Niechaj klasa VI a, Maja Czopek klasa IV , Maria Garlej klasa IV a - wyróżnienie.
  • Szkolny Konkurs Recytatorski -" Odblaskowa Rymowanka" - I miejsce - Natalia Antoszczyk - klasa VI b, II miejsce - Wiktoria Szwed - klasa V b, III miejsce Tomasz Rzeszótko - klasa VI, , Julita Cerek, Julia Pazdro klasa VIII a - udział.

Udział w konkursach:

  • Ogólnopolski Konkurs Poetycki " Myśmy wciąż do Niepodległej szli ..."- Aleksandra Baran, Maria Niechaj klasa VI a, Julia Jachymczyk , klasa VIII a, uczniowie klas IV a, b, c,
  • Dyktando Niepodległościowe - Kinga Kozera, Aleksandra Lelek - klasa IV c, Jakub Nowak - klasa IV b , Konrad Saferna , Małgorzata Słonina klasa VI a
  • Udział w ogólnopolskim quizie wiedzy o Niepodległej - "Ojczyzna nasza",
  • Małopolski Konkurs Matematyczny - rejonowy etap – Julia Szopa, Jakub Kudela klasa VIII a,
  • Małopolski Konkurs Języka Polskiego – etap rejonowy – Julia Jachymczyk, Julia Pazdro klasa VIII a, Klaudia Olszewska, Eliza Stefańska klasa VIII b,
  • Małopolski Konkurs Chemiczny - etap rejonowy - Julia Szopa klasa VIII a, Jakub Wtorkiewicz klasa VIII b,
  • Małopolski Konkurs Biologiczny - etap rejonowy - Julita Cerek, Julia Jachymczyk, Julia Szopa klasa VIII a, Izabela Olszewska, Martyna stopa klasa VIII b,
  • Małopolski Konkurs Geograficzny - etap rejonowy- Julia Pazdro, klasa VIII a, Tomasz Ochoński Izabela Olszewska, Klaudia Olszewska, Martyna Stopa, Adam Żurek klasa VIII b,
  • Małopolski Konkurs Fizyki etap rejonowy - Jakub Wtorkiewicz klasa VIII b,
  • Małopolski Konkurs Języka Niemieckiego – etap rejonowy – Julia Jachymczyk, klasa VIII a,
  • "Humor w poezji i prozie"- Paweł Jarosz, Maria Garlej klasa IV a, Wiktoria Pala klasa IV c, Zuzanna Pawlik klasa VII - udział,
  • Wojewódzki Konkurs Profilaktyczny " Bądź przezorny- dopalacze Cie wypalą"- Michał Tyrka, Natalia Wilk - klasa VI b - udział,
  • Olimpiada Języka Angielskiego- etap gminny - Julia Jachymczyk, Julita Cerek, Adrianna Aronowska klasa VIII a,
  • Skawińska Probówka Artystyczna - Julia Szopa, Emilia Wyrwa - udział,
  • Gminny Halowy Turniej Piłki nożnej klas VIII - udział,
  • Szkolny Konkurs Historyczny " Drogi do wolności" dla uczniów klas 4 - 8,
  • Szkolny Konkurs Plastyczny "Ojcowie Niepodległości".

Inne wydarzenia, kampanie, programy edukacyjne i akcje:

  • Bieg Niepodległościowy,
  • Udział Szkoły w ogólnopolskiej akcji bicie rekordu we wspólnym śpiewaniu hymnu pt. " Rekord dla Niepodległej",
  • Akcja „Sprzątanie Świata",
  • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia,
  • Europejski Tydzień Sportu,
  • Ślubowanie klas 1,
  • Wieczornica z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości,
  • „Śniadanie daje moc” - akcja przeprowadzona w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia | i Gotowania,
  • „Owoce w szkole” - program ,
  • „Szklanka mleka”- program,
  • „Szkoły promujące zdrowie” - program,
  • „Klub Bezpiecznego Puchatka” – klasy I - program edukacyjny,
  • zbiórka karmy, kocy dla zwierząt ze schroniska w Skawinie,
  • zbiórka zakrętek.

Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 012-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu