Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Prymusi | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły - archiwum
 
Oxford Plus
Biskup
Jubileusz
Otwarcie sali
25-lecie
Święto w Ochodzy
Święto w Zelczynie
Karnawał
Czytamy dzieciom
Ustronie Morskie
Dzień Jana Pawła
Ślubowanie klasy I
Święty Mikołaj
Iluzjonista
Baśniowa kapela
Cecyliada 2007
Wigilia w szkole
Dziadkowie
Karnawał 2008
Konstytucja
Piknik rodzinny
Zielona szkoła 2008
Ślubowanie 2008
Wigilia 2008
Mistrz szpady
Czarodzieje
Warsztaty 2008
Przemoc
Spotkanie z autorką
Uczymy ratować
Konkurs poetycki
Muzeum chleba
Kubek abstynenta
Piknik rodzinny
Władysławowo
Stop przemocy
Ślubowanie
Urodziny Kubusia
Wielkie otwarcie
Christmas Carol
Dzień Dziadków
Dzień bez Przemocy
Biskup Jan
Park Edukacji
Odblaskowa Szkoła
Ślubowanie
Ostrożnie z ogniem
Nasze skarby
Ślubowanie
Warsztaty 2011
Dzień Ziemi 2011
Konkurs tańca
Pielgrzymka
Dyslekcja
Wigilia 2011
Bochnia 2012
Mam talent
Dzień Ziemi 2012
Ślubowanie 2012
Nasi Dziadkowie
Warsztaty 2012
 

Christmas Carol”

 

Młodzi artyści na scenie sali gimnastycznej
Była taże obsługa multimedialna
Wszyscy słuchali i próbowali zrozumieć
Artyści ze swoją opiekunką, panią Anią

 

     W piątek 15 stycznia 2010 r. w Szkole Podstawowej im. W. Goetla w Zelczynie odbyło się przedstawienie pt. „Christmas Carol” będące adaptacją książki Charlesa Dickensa „Opowieść Wigilijna”.
    Jest to opowiadanie o bogatym, skąpym i chciwym człowieku, którego w wigilię Bożego Narodzenia odwiedzają cztery duchy. Pod wpływem spotkania z nimi i konfrontacji ze swoją przeszłością, teraźniejszością i przyszłością, Scrooge otwiera oczy na prawdy, których zaślepiony swoją chciwością wcześniej nie dostrzegał, i całkowicie zmienia swoje życie.
    Przedstawienie przygotowane zostało w całości na kółku języka angielskiego przez uczniów klas czwartych, pod kierunkiem pani Anny Suwaj. Odbyło się ono jako wkład w ogólnopolski program Szkoła Myślenia, w którym dzieci naszej szkoły w tym roku uczestniczą.
    Główne role w tej inscenizacji zagrali: Kuba Buras (Scrooge), Gabrysia Kowalówka (pracownik Scrooge’a), Gabrysia Boroń, Patryk Urbańczyk, Kuba Cerek, Krzysztof Piszczek (Duchy).Pozostałe osoby występujące w przedstawieniu to: Patrycja Urbańczyk, Aleksander Kowalczyk, Wiktoria Węgielewska, Tomek Glejzer, Kamil Rudecki i Dawid Piszczek.
    Uczniowie włożyli wiele trudu w przygotowanie kostiumów i dekoracji oraz przede wszystkim w opanowanie swoich ról, które musieli wyrecytować, przypominamy, w całości w języku angielskim co było dla nich poważnym wyzwaniem. Dopiero co poznają nowy, obcy język, a już mieli do wykonania zadanie wymagające umiejętności bardzo dobrej wymowy i dykcji, z którym świetnie sobie poradzili. Należą im się słowa uznania za trud włożony w przygotowanie tego przedstawienia.
    Uznanie należy się również Dawidowi Urantowi, który dzielnie sobie radził z obsługą laptopa i ustawianiem muzyki, ponieważ przedstawieniu towarzyszyły kolędy w języku angielskim, takie jak: „We wish you a merry Christmas”, „Mary’s boy child” oraz „Joy to the world”.

Anna Suwaj

Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 012-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu