Strona główna | Szkoła | Historia | Osiągnięcia | Prymusi | Świetlica | Kronika | Publikacje | Galeria | Biblioteka | Dla rodziców
    Ważniejsze wydarzenia z życia szkoły - archiwum
 
Oxford Plus
Biskup
Jubileusz
Otwarcie sali
25-lecie
Święto w Ochodzy
Święto w Zelczynie
Karnawał
Czytamy dzieciom
Ustronie Morskie
Dzień Jana Pawła
Ślubowanie klasy I
Święty Mikołaj
Iluzjonista
Baśniowa kapela
Cecyliada 2007
Wigilia w szkole
Dziadkowie
Karnawał 2008
Konstytucja
Piknik rodzinny
Zielona szkoła 2008
Ślubowanie 2008
Wigilia 2008
Mistrz szpady
Czarodzieje
Warsztaty 2008
Przemoc
Spotkanie z autorką
Uczymy ratować
Konkurs poetycki
Muzeum chleba
Kubek abstynenta
Piknik rodzinny
Władysławowo
Stop przemocy
Ślubowanie
Urodziny Kubusia
Wielkie otwarcie
Christmas Carol
Dzień Dziadków
Dzień bez Przemocy
Biskup Jan
Park Edukacji
Odblaskowa Szkoła
Ślubowanie
Ostrożnie z ogniem
Nasze skarby
Ślubowanie
Warsztaty 2011
Dzień Ziemi 2011
Konkurs tańca
Pielgrzymka
Dyslekcja
Wigilia 2011
Bochnia 2012
Mam talent
Dzień Ziemi 2012
Ślubowanie 2012
Nasi Dziadkowie
Warsztaty 2012
 
Ślubowanie klasy IPierwszaki ślubują

      Do tego uroczystego wydarzenia uczniowie klasy I-szej przygotowywali się już od pierwszych dni pobytu w szkole. We czwartek 11 października 2007 roku, odświętnie ubrani zgromadzili się wraz z rodzicami przed swoją klasą: salą nr 2. W tym dniu ich klasa wyglądała inaczej niż zwykle. Centralne miejsce zajmowały dwa duże parawany, na których widniały tarcze szkolne z imionami pierwszoklasistów oraz biało-czerwony napis: ŚLUBUJEMY.
      Gdy nadszedł czas rodzice i wszyscy goście wraz z panią dyrektor Teresą Dąbrowską i panią dyrektor Jolantą Franczuk zajęli przygotowane miejsca. Tymczasem dla pierwszaków rozpoczęła się nieoczekiwana, pełna niespodzianek podróż. Na powitanie wyszła do nich „Dobra wróżka”. To ona wprowadziła zdumionych uczniów do Sali. Tam czekały kolejne zaskakujące wydarzenia. Pojawienie się „Złej wróżki”, zamiana w żółtodzioby, wędrówka do magicznych krain, zdobywanie symbolicznych nagród, szczęśliwe odczarowanie: to wszystko z czym musieli sobie poradzić, a co przygotowali dla nich, w wielkiej tajemnicy uczniowie klasy IVa i IVb.
      Pierwszoklasiści udowodnili, że nie boją się pracy, potrafią myśleć logicznie, umieją śpiewać i tańczyć, lubią sport, podejmują wyzwania i tworzą zgrany zespół. Zebrani goście zgodnie uznali, że można ich przyjąć do grona uczniów naszej
szkoły. "Hej radością oczy błyszczą i szczęśliwe mamy miny, bowiem wkrótce z żółtodziobów, wszyscy w uczniów się zmienimy…”
      I tak też było.
     Dwadzieścia sześć rąk wyciągniętych w stronę szkolnego sztandaru, dwadzieścia sześć bijących serc w rytm uroczyście wypowiadanych słów ślubowania przez dwudziestu sześciu uczniów klasy I-szej. I jeszcze uroczyste pasowanie na ucznia przez panią dyrektor T. Dąbrowską i oto należą „teraz pierwszaki, dawniej maluchy, jeden w drugiego to same zuchy” należą do grona naszej szkolnej gromady. A potem były serdeczne życzenia od pani dyrektor, koleżeńskie słowa od przewodniczącej SRU, prezenty od wzruszonych rodziców i słodki poczęstunek dla wszystkich obecnych. Na ten dzień warto było czekać.


Danuta Wicher

 

Jeśli chcesz zobaczyć więcej zdjeć z tej uroczystości - wejdź do GALERII

Szkoła Podstawowa w Zelczynie, 32-051 Wielkie Drogi, tel./fax.: 012-270-60-21, e-mail: sp@zelczyna.eu